Kredyty, które zaskoczyły


Dopóki nie nastał kryzys, a szczególnie związane to było z rynkiem nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a także różnorakimi przekrętami finansowymi, budowanymi przez instytucje i fundusze piramidami finansowymi, Kredyty frankowe cieszyły się ogromną popularnością w naszym kraju.
Problem wyniknął wówczas, gdy nagle cena franka szwajcarskiego w stosunku do naszej waluty wzrosła do tego stopnia, że kredyt do spłacenia dla niejednego zadłużonego stał się nie tylko do spłacenia trudny, ile wręcz niemożliwy. Państwo pomaga niewiele, chociaż przed każdymi wyborami, wszystkie partie bez wyjątku obiecywały, że się problemem zajmą i obecnie tylko dobry prawnik, wynajęty samodzielnie, może cokolwiek w sprawie pomóc.
Niektórzy ludzie śmieją się z „Frankowiczów”, uważając, że ci sami są sobie winni, gdyż wpadli w pułapkę kredytową wyłącznie przez cwaniactwo, a co nie jest prawdą. Każda, dobra kancelaria adwokacka udowodni bowiem, że ludzie wpadli w tę pułapkę dlatego, że obiecano im stabilność spłat.
Innymi słowy, wzięli takie kredyty dlatego, że ich oszukano, nie biorąc pod uwagę możliwości zawirowań na rynkach finansowych. I wynajęcie takich adwokatów to jedyny sposób na to, aby wygrać z bankiem.
Radca Prawny Poznań